Facebook Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów, jednak wiele osób kojarzy go tylko z urządzeń mobilnych, podczas gdy Messenger na komputerze także możliwy jest do zainstalowania.
Popularny komunikator nie tak dobrze znany
Wiele osób z Messengera korzysta wyłącznie na telefonach komórkowych, a sami jego twórcy nie chwalą się często możliwością jego instalacji też na komputerach stacjonarnych, podczas gdy Messenger na komputerze to ogromna wygoda i oszczędność czasu i nerwów.
Na komputer stacjonarny komunikator ten można pobrać przede wszystkim z oficjalnych sklepów, którymi są App Store i sklep z aplikacjami Microsoftu. Instalator w obu przypadkach jest ogromnie intuicyjny, a sam proces instalacji przebiega niezwykle szybko. Można się po nim cieszyć ulubionym komunikatorem, który na dużym ekranie wręcz zachwyca, pozwalając na jeszcze bardziej komfortowe rozmowy i oferując wszystko to, co oferowane jest przez mobilną aplikację.
Możliwe jest więc prowadzenie konwersacji poprzez zwykły czat, wideo rozmowy, użycie naklejek, nagrywanie wideo i robienie zdjęć i używanie różnego rodzaju filtrów i innych efektów. Dzięki obecności Messengera na komputerze nie trzeba za każdym razem podnosić telefonu, kiedy przyjdzie wiadomość, mogąc prowadzić konwersacje i jednocześnie wykonywać inne zadania.
Nie tylko Systemy Microsoftu i Apple
Chociaż wielu osobom wydaje się, że Messengera na komputerze używać można tylko na systemie MacOS i Windows, użytkownicy Linuksa, a także systemów uniksowych, które to systemy są coraz popularniejsze, także mogą pobrać z repozytoriów swoich systemów nieoficjalne wersje Messengera, które są jego klientami, pozwalając na skorzystanie z podstawowej jego funkcjonalności.
Oferują one jednak tylko prowadzenie konwersacji i przesyłanie plików, będąc pozbawionymi większości innych funkcji Messengera, jednak dla wielu użytkowników tych platform podstawowa funkcjonalność to zaleta, a do tego te nieoficjalne aplikacje nie szpiegują swoich użytkowników, jak robią to aplikacje mobilne i desktopowe od Facebooka.
Jest ich przynajmniej kilka, a co jakiś czas powstają nowe, jednak każda z nich oferuje tak samo okrojone funkcje, a różnice występują przede wszystkim w wyglądzie, czy w poziomie integracji z danym środowiskiem graficznym, których w świecie systemów linuksowych i uniksowych występuje znaczna ilość.
Messenger na komputerze to same zalety, a wiele osób odkrywa, że po zainstalowaniu go na maszynie stacjonarnej, można go usunąć z telefonu, co czasem jest dobrym wyborem, gdyż mobilny Messenger bardzo obciąża procesor i pamięć RAM, a dla komputerów nie stanowi on wielkiego obciążenia.